Straż Miejska przypomina o obowiązku odśnieżania chodników

- Kategoria: Wiadomości
1

W związku z występującymi opadami śniegu i koniecznością odśnieżania chodników Straż Miejska w Olsztynie przypomina właścicielom nieruchomości o konieczności odśnieżania chodników.

Zgodnie z Ustawą o utrzymaniu i czystości i porządku w gminach oraz Uchwałą nr XV/191/15 Rady Miasta z dnia 28 października 2015 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości na terenie gminy Olsztyn właściciel nieruchomości jest zobowiązany do usuwania błota, śniegu i lodu z części nieruchomości udostępnionych do użytku publicznego tj. z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, które powinno odbywać się niezwłocznie, natomiast innych zanieczyszczeń – w miarę potrzeby.

Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia uprzątnięte z części nieruchomości udostępnionych do użytku publicznego oraz z chodników przylegających bezpośrednio do nieruchomości należy gromadzić w sposób umożliwiający odpływ wody do kanalizacji deszczowej.

Właściciele uchylający się od obowiązku oczyszczania chodników narażają się na karę grzywny – informują olsztyńscy strażnicy miejscy.

W celu uzyskania dodatkowych informacji można kontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986.

Źródło: SM w Olsztynie

1 Komentarz

  1. „przylegających bezpośrednio do nieruchomości” – to działa w obu przypadkach, a nie tylko jeśli chodzi o umożliwianie odpływu do kanalizacji, a więc odśnieżamy i usuwamy oblodzenie tylko wtedy, jeśli chodnik jest od razu przy naszym ogrodzeniu. Jeśli między ogrodzeniem a chodnikiem jest jakaś przestrzeń (trawnik, podjazd), to obowiązek odśnieżania jest po stronie miasta. Mam na myśli domy jednorodzinne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich