Straciła kontrolę nad autem i uderzyła w barierki. 30-latka miała prawie promil alkoholu

- Kategoria: Na sygnale
0

Gdy osobowe auto zjechało do osi jezdni i zatrzymało się na barierkach ochronnych, postronni kierowcy próbowali pomóc poszkodowanej w zdarzeniu kobiecie. Gdy dostrzegli chwiejne ruchy kierującej, powiadomili o zaistniałej sytuacji olsztyńską Policję. Podejrzenia świadków co do stanu trzeźwości kobiety niestety okazały się trafione – kierująca była kompletnie pijana.

We wtorek (18.05.2022 r.) kilka minut po godzinie 01:00 policjanci interweniowali na wezwanie świadków, którzy na ul. Niepodległości w Olsztynie udzielali pomocy kobiecie poszkodowanej w kolizji drogowej. Ze wstępnych informacji wynikało, że kierująca może znajdować się w stanie nietrzeźwości – zdradzał ją chwiejny krok i bełkotliwa mowa.

Interweniujący policjanci ustalili, że 30-latka kierująca osobowym hyundaiem jadąc ul. Niepodległości od strony ul. Knosały w kierunku ul. Mariańskiej, w pewnym momencie zaczęła zjeżdżać do osi jezdni, zjechała na pas zieleni i zatrzymała się na barierkach ochronnych. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło, że 30-latka w chwili zdarzenia byłą kompletnie pijana – w jej organizmie krążył prawie promil alkoholu.

Wkrótce kierująca hyundaiem ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z prawem grozi jej wysoka grzywna, sądowy zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po