Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo” oraz władze samorządowe Gminy Barczewo laureatami nagrody Super Samorząd 2013

- Kategoria: Wiadomości
0

W Pałacu Prezydenckim, z udziałem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierda Dziekońskiego wręczono nagrody Super Samorząd 2013 przyznane w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór Fundacji Batorego. Honorowy patronat nad nagrodą objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

W tym roku o nagrodę Supersamorząd 2013 rywalizowało 250 formalnych i nieformalnych grup z całego kraju. Część dokonywała zmian w przestrzeni, np. rewitalizowała zaniedbane parki, przygotowywała pomysły zagospodarowania polnych dróg część działała na rzecz lepszej komunikacji z lokalną władzą i np. we współpracy z urzędem przygotowywała mobilne aplikacje na smartfony, dzięki którym w każdej chwili można skontaktować się z radnym, jeszcze inni wprowadzali budżety obywatelskie w swoich gminach.

Laureatami Nagrody Super Samorząd 2013 zostali:

  • Parlament Młodzieży Miasta Radomia i władze samorządowe Radomia
  • Sołectwo Rębiszów i władze samorządowe gminy Mirsk
  • Stowarzyszenie „Kuźnia Inicjatyw Niebanalnych” i władze samorządowe gminy Kozielice
  • Stowarzyszenie Nowy Międzychód i władze samorządowe gminy Międzychód
  • Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo” i władze samorządowe gminy Barczewo

– Nagrodzono te gminy, w których mieszkańcy wzięli na siebie współodpowiedzialność za podejmowane decyzje, a włodarze chętnie podzielili się władzą. Jury doceniło nowe, ciekawe pomysły na angażowanie różnych grup mieszkańców. Wśród laureatów są za równo gminy wiejskie jak i miejskie, w prowadzonych działaniach brała udział młodzież, a także seniorzy. – mówi Joanna Załuska dyrektor programu Masz Głos, Masz Wybór z Fundacji im. Stefana Batorego.

Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo” oraz władze samorządowe Gminy Barczewo nagrodę Supersamorząd 2013 otrzymały za wspólny projekt pn. „Warmińska niteczka” – szlak turystyczno-rekreacyjny mający połączyć tereny gmin Olsztyn, Barczewo, Purda i Dywity.

Szlak przebiegać będzie przez: Skajboty, Bogdany, Kaplityny, Wójtowo, Nikielkowo, Zalbki, później przez wybudowane i malownicze ścieżki Lasu Miejskiego oraz ścieżki rowerowe Olsztyna, Stary Olsztyn, Linowo, Trękus, Kaborno, Wyrandy, Pajtuny, Patryki i ponownie w Skajbotach łączyć się będzie w pętlę.

Głównym celem zaplanowanej trasy jest zapewnienie turystom i mieszkańcom atrakcyjnego sposobu poznawania uroków i bogactwa poszczególnych gmin. Odbiorcami szlaku będą rowerzyści, piechurzy, biegacze, miłośnicy Nordic Walking oraz narciarze biegowi.

Akcja Masz Głos, Masz Wybór, w ramach której przyznawana jest nagroda Super Samorząd, to realizowany od 12 lat ogólnopolski projekt Fundacji im. Stefana Batorego.

 

 

Źródło: maszglos.pl

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W Dywitach rozpoczęła się budowa Lidla

We wtorek, 21 marca rozpoczęła się budowa budynku