Piłka nożnaSport

Stomil Olsztyn zremisował z Chrobrym Głogów

Piłkarze olsztyńskiego Stomilu podczas obozu przygotowawczego w Jarocinie rozegrali kolejny sparing. Przeciwnikiem był lider tabeli II ligi zachodniej Chrobry Głogów.Wynik spotkania otworzył w 32 minucie Yasuhiro Kato, który otrzymał prostopadłe podanie i będąc w sytuacji sam na sam z Mariuszem Rzepeckim wyprowadził Stomil na 1:0. Obie drużyny miały jeszcze szanse na zmianę wyniku pierwszej połowy, jednak strzały na bramkę były niecelne. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 1:0.

Do wyrównania w  65 minucie II połowy doprowadził Michał Ilków-Gołąb, który strzałem z bliskiej odległości pokonał olsztyńskiego bramkarza. W 85 minucie bramkę na 2:1 dla głogowian strzelił Mateusz Hałambiec. Minutę później Stomil wywalczył rzut karny po faulu Piotra Niewieściuka. Do wykonania rzutu karnego podszedł Grzegorz Lech, który pewnie pokonał bramkarza głogowskiego klubu Sławomira Janickiego.

To była ostatnia bramka tego meczu. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 (0:1)

Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów 2:2 (1:0)

Składy:

Stomil Olsztyn: (I połowa) 25. Dawid Mieczkowski – 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 8. Piotr Głowacki – 13. Patryk Gondek, 21. Łukasz Jegliński, 12. Michał Trzeciakiewicz, 5. Yasuhiro Katō, 95. Patryk Kun – 24. Karol Żwir. (II połowa) 25. Dawid Mieczkowski – 23. Arkadiusz Koprucki, 4. Dawid Kucharski, 27. Marcin Warcholak, 17. Adrian Korzeniewski – 10. Piotr Darmochwał, 14. Piotr Łysiak, 7. Paweł Głowacki, 55. Grzegorz Lech, 9. Tomasz Bzdęga – 77. Paweł Łukasik.

Chrobry Głogów: Amadeusz Skrzyniarz (30 Mariusz Rzepecki, 60 Sławomir Janicki) – Krzysztof Ziemniak, Michał Michalec (20 Piotr Niewieściuk), Michał Szałek, Adam Samiec – Mateusz Janeczko, Mateusz Fedyna, Krzysztof Ulatowski, Krystian Pieczara, Łukasz Szczepaniak – Damian Sędziak. W II połowie grali także: Paweł Baraniak, Daniel Ciechański, Karol Danielak, Patryk Obiała, Michał Ilków-Gołąb, Mateusz Hałambiec, Mykoła Bohdanow, Łukasz Kuczer, Welin Damjanow.