Piłka nożnaSport

Stomil Olsztyn remisuje z Arką Gdynia 3:3

W meczu 18. kolejki pierwszej ligi Arka Gdynia zremisowała ze Stomilem Olsztyn 3:3.

Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy zajmują 5. miejsce w tabeli. Swoją dobrą w tym sezonie grę udowodnili również w meczu ze Stomilem Olsztyn. W pierwszej połowie spotkania podopieczni Adama Łopatko po 27 minutach meczu przegrywali już 2:0. Dwie bramki w 8′ i 26′ minucie zdobył Arkadiusz Aleksander.

W 33′ minucie Arkadiusz Aleksander mógł zdobyć trzecią bramkę w tym meczu, ale tuż przed samą bramką uprzedził go zawodnik Stomilu – Janusz Bucholc.

W 39′ minucie po faulu na Yasuhiro Katō sędzia podyktował rzut karny dla Stomilu. Pewnym strzałem bramkarza Arki pokonał Grzegorz Lech. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 2:1 dla Arki Gdynia.

Stomil Olsztyn wyraźnie lepiej rozpoczął drugą połowę spotkania. Bliski zdobycia wyrównującej bramki dla olsztyńskiego zespołu w 50′ minucie meczu był Dominik Kun, piłka jednak przeleciała tuż obok bramki.

W 65′ minucie wyrównującą bramkę dla Stomilu zdobył Grzegorz Lech. Dwu bramkowy remis utrzymał się tylko przez kwadrans, gdyż w 81′ minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Szubert.

Szczęśliwa dla Stomilu okazała się 90 minuta meczu, kiedy to po zamieszaniu pod polem karnym gospodarzy bramkę na 3:3 zdobył Szymon Kaźmierowski.

Arka Gdynia – Stomil Olsztyn  3:3 (2:1)

Bramki: Aleksander 8′, 26′, Szubert 81′ – Lech 39′(k), 65′, Kaźmierowski 90+1′

Arka Gdynia: Szromnik – Budka, Sobieraj, Juraszek (56′ da Silva), Tomasik – Jarzębowski (90′ Marcjanik), Pruchnik – Rzuchowski (78′ Szubert), Szwoch, Radzewicz –  Aleksander

Stomil Olsztyn: Mieczkowski – Bucholc, Kucharski, Remisz (78′ Koprucki), Kato, Mroczkowski (65′ Hempel), Głowacki, Jegliński, Kun, Lech, Bzdęga (72′ Kaźmierowski)

Żółte kartki: da Silva – Lech

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).