Sprzedał w skupie złomu cudze auto. Zabrał je na lawecie

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Ostródzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież samochodu z terenu prywatnej posesji. Auto było uszkodzone. 26-latek postanowił zamówioną lawetą wywieść pojazd do jednego ze skupów złomu. Mężczyzna odpowie teraz za kradzież za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (11.07.2016) policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży renault, które było zaparkowane na jednej z ostródzkich posesji. Stało tam unieruchomione od pewnego czasu, ponieważ było uszkodzone. Kiedy właściciel zorientował się, że auto zniknęło powiadomił policję. Straty zostały oszacowane na kwotę kilkuset złotych.

Policjanci kryminalni po zgłoszeniu zajęli się sprawą kradzieży tego samochodu. Dwa dni później w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o jej dokonanie. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzewany wywiózł pojazd zamówioną przez siebie lawetą do jednego ze skupów złomu. Tam go sprzedał po zwykłej cenie skupu.

Mężczyzna został już przesłuchany. Policjanci przedstawili mu dowody świadczące o dokonanej przez niego kradzieży. 26-latek przyznał się do przestępstwa. Jak stwierdził, samochód sprzedał, żeby zarobić.

Teraz za kradzież odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (JK/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu