Sprawcy wysadzenia bankomatów w Olsztynie zatrzymani

- Kategoria: Na sygnale, Wiadomości
0

W niedzielę 13 kwietnia 2014 roku w godzinach popołudniowych zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 27-32 lat podejrzanych o wysadzenia dwóch bankomatów w Olsztynie.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ w Olsztynie od 30 grudnia 2013 roku prowadzi śledztwo w sprawie sprowadzenia w nocy z 23 na 24 grudnia 2013 r. niebezpieczeństwa zagrażającego zdrowiu i życiu wielu osób w postaci eksplozji materiałów łatwo palnych umieszczonych przy bankomacie przy ul. Jagiellońskiej w Olsztynie.

W dniu 20 lutego 2014 roku zostało wszczęte kolejne śledztwo z tym, że jego przedmiotem był atak na bankomat przy ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie, który miał miejsce 17 lutego 2014 r.

Pod nadzorem Prokuratora funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wykonali szereg czynności.

W oparciu o zebrane dowody zgromadzone w obu postępowaniach stwierdzono, że wskazane przestępstwa dokonały te same osoby w związku z czym śledztwa zostały połączone zaś w dniu 13 kwietnia 2014 roku, w godzinach popołudniowych na polecenie Prokuratora zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 27-32 lat.

Już w dniu zatrzymania prokurator ogłosił jednemu z głównych podejrzanych zarzuty dokonania kradzieży pieniędzy w łącznej kwocie niemal 120 tys. złotych i dokonania zniszczenia mienia w łącznej wysokości prawie 65 tysięcy złotych.

Od 13 kwietnia 2014 roku Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie prowadzą intensywne czynności procesowe w sprawie, w szczególności przesłuchania podejrzanych a także przygotowywany jest materiał dowodowy wraz z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania.

Za popełnienie zarzucanych przestępstw grozi podejrzanym kara pozbawienia wolności do lat 10. Postępowanie w tej sprawie jest w toku.

Wysadzony bankomat przy ul. Jagiellońskiej  w Olsztynie- 24.12.2013 r.

Wysadzony bankomat przy ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie – 17.02.2014 r.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego