Sprawcy włamania zatrzymani w trakcie przewożenia łupu

- Kategoria: Na sygnale
0

Kryminalni w jednej z miejscowości pod Szczytnem zatrzymali do kontroli busa, załadowanego po brzegi różnego rodzaju przedmiotami. Wcześniej dyżurny szczycieńskiej policji otrzymał telefoniczną informację o włamaniu do pensjonatu w jednej z miejscowości w gminie Jedwabno. Podczas kontroli okazało się, że sprawcami tego włamania były właśnie trzy podróżujące busem osoby. Dwaj mężczyźni i kobieta zostali zatrzymani. Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek dyżurny szczycieńskiej policji otrzymał telefoniczną informację, że w jednej z miejscowości w gminie Jedwabno, ktoś włamał się do pensjonatu. Natychmiast na trasę do Jedwabna zostali skierowani policjanci pionu kryminalnego, którzy po niedługim czasie, w jednej z podmiejskich miejscowości zatrzymali do kontroli busa, wypełnionego po sam dach różnego rodzaju przedmiotami.

W trakcie kontroli okazało się, że przewożone samochodem przedmioty, takie jak meble, telewizor, kuchenka gazowa i inne przedmioty gospodarstwa domowego, zostały skradzione, a podróżująca pojazdem 33-letnia mieszkanka gminy Szczytno i jej dwaj starsi towarzysze, 44-latek i 53-latek, są sprawcami zgłoszonego wcześniej włamania. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i przewiezione do komendy. Kobieta i dwaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Wobec 53-letniego, mieszkańca gminy Świętajno prokurator zastosował dozór policji.

Właściciel pensjonatu oszacował straty na kwotę 1200 zł. Cała sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż zatrzymane osoby mogły dopuścić się wielu innych przestępstw na terenie powiatu. Całej trójce, za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Miasto planuje kupno i montaż kolejnych energooszczędnych opraw LED

Stolica Warmii i Mazur planuje kupno i montaż