Sprawca włamań do altanek zatrzymany w ciągu kilkunastu minut od zgłoszenia

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który włamał się do trzech altanek na terenie ogródków działkowych przy ul. Oficerskiej w Olsztynie. Policjanci zatrzymali 56-latka na gorącym uczynku przestępstwa. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

Dzisiaj kilkanaście minut po godzinie 1.00 interwencję zgłosił właściciel ogródka mieszczącego się przy ul. Oficerskiej w Olsztynie. Na jego działce włączył się alarm, dlatego mężczyzna pojechał to sprawdzić. Gdy zauważył osobę z latarka w środku nocy, zaniepokojony wezwał policję.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, by sprawdzić kto i w jakim celu o tej porze przebywa na działkach. Na miejscu zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim i po chwili zatrzymali 56-letniego mieszkańca Olsztyna.

Mirosław K. przyznał się interweniującym funkcjonariuszom, że włamał się do trzech altanek. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Zebrane materiały dowodowe w tej sprawie pozwolą na przedstawienie mu zarzutów kradzieży z włamaniem.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (MP)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali