Wiadomości

Sprawca podpaleń domków letniskowych zatrzymany

Intensywne i skrupulatne działania policjantów z Dywit doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o podpalenie dwóch domków letniskowych oraz naruszenia miru domowego. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na 85 tysięcy złotych. W tej sprawie zarzuty usłyszał 34-letni mężczyzna. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach wyjaśnili okoliczności pożarów dwóch domków letniskowych na terenie gminy. Do zdarzeń doszło w czerwcu i październiku 2023 roku. W obu przypadkach od samego początku podejrzewano, że do pożarów mogło dojść w wyniku celowego podłożenia ognia. Wartość strat poszkodowani wycenili na 85 tysięcy złotych. W trakcie czynności przesłuchano świadków, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia czy zabezpieczono ślady. W tej sprawie został także powołany biegły z zakresu pożarnictwa. Policjanci analizując krok po kroku zgromadzony materiał dowodowy, wpadli na trop pewnego mężczyzny, która za każdym razem miał być widziany podczas akcji gaśniczej i podejrzewali, że ma związek z popełnionymi przestępstwami.

Okazał się nim 34-letni mężczyzna, który został zatrzymany w ubiegły poniedziałek (6.11.2023). Mężczyzna w trakcie czynności przyznał funkcjonariuszom, że jest opowiedziany za pożary domków. 34-latek próbował tłumaczyć swoje zachowanie wcześniej wypitym alkoholem. Prowadzone postępowanie wykazało również, że mężczyzna miał wtargnąć na teren jednej z działek rekreacyjnych na terenie gminy Dywity.

34-latek na usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i naruszenia miru domowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*