Spowodował kolizję nie mając prawa jazdy. Zatrzymał go policjant po służbie

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Czy komuś coś się stało? – od takiego pytania rozpoczęła się rozmowa sprawcy kolizji drogowej z policjantem z Komendy miejskiej Policji w Olsztynie który był po służbie i odpoczywał we własnym domu.

Jak relacjonuje funkcjonariusz, podczas gdy oglądał telewizję około północy (17.03.1029r.) w pewnym momencie jego spokój został zakłócony przez kierowcę „driftującego” na rondzie przy ul. Popiełuszki w Olsztynie. Pisk opon został przerwany odgłosem uderzenia w coś betonowego. Będący w czasie wolnym od służby policjant wyjrzał przez balkon i zauważył na trawniku rozbite bmw. Bez chwili zastanowienia pobiegł na miejsce zdarzenia z intencją pomocy poszkodowanym w zdarzeniu drogowym.

Okazało się, że sprawcą zdarzenia był 20-letni mieszkaniec Olsztyna, którego poniosła fantazja i który podczas umyślnego wprowadzania swojego auta w poślizg w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym autem, uderzył w krawężnik, ostatecznie wylądował wylądował na trawniku. Na szczęście kierowcy bmw podczas tego zdarzenia nic się nie stało.

Policjant będący po służbie przedstawił się sprawcy kolizji okazując legitymację służbową, zabezpieczył miejsce zdarzenia i powiadomił oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki, który na miejsce wysłał patrol policji. Podczas sprawdzania 20-latka w policyjnych systemach okazało się, że nie powinien on znaleźć się za kierownicą żadnego pojazdu. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie, dlatego zachowania tego typu, gdzie miejsce za kierownicą zajmuje osoba nieposiadająca wymaganych uprawnień do kierowania nie powinny w ogóle mieć miejsca. Postawa policjanta będącego w czasie wolnym jest godna naśladowania a przykładem tego są coraz to częstsze zgłoszenia obywatelskie o niebezpiecznych kierowcach z których większość jest potwierdzona przez policję. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjanta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie 20-letni kierowca bmw za swoje bezmyślne zachowanie nie uniknie odpowiedzialności karnej. Młody mężczyzna przed sądem będzie musiał wytłumaczyć się ze spowodowania kolizji drogowej oraz z tego, że odważył się wsiąść za kierownicę pomimo braku wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu