Spotkanie z Piotrem Surmaczyńskim, autorem książki „Wyspa dreszczowców”

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza 7 września (poniedziałek) 2015 r. o godz. 19.00 na spotkanie z Piotrem Surmaczyńskim, autorem książki „Wyspa dreszczowców”.

Współczesna emigracja zarobkowa okiem Piotra Surmaczyńskiego

Seryjna morderczyni i święta w jednej osobie, zagubiona modelka z prowincji, sfrustrowany absolwent politologii, wyspa-dreszczowcowlubieżny doktorant z toruńskiej uczelni ojca dyrektora i zakochany bez pamięci masochista.

Dla historii opowiadanych przez te postaci wspólny mianownik stanowi tytułowa wyspa – Ziemia Obiecana Polaków z początku XXI wieku. Często jednak bardziej wymarzona niż przyrzeczona, a przecież nie wszystkie nadzieje się spełniają. W każdym razie nie zawsze tak, jakbyśmy sobie tego życzyli…

Piotr Surmaczyński proponuje nam inteligentne opowiadania, pełne niebanalnych i przewrotnych aż do perwersji pomysłów fabularnych. Przy okazji portretuje w przenikliwy sposób pokolenie współczesnej emigracji zarobkowej.

Piotr Surmaczyński urodził się w Opolu w 1970 roku.

Jest absolwentem International People’s College w Helsingør, Akademii Teatralnej w Warszawie oraz filozofii polityki na Uniwersytecie w Oxford, doktorantem na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Jest członkiem Związku Polskich Pisarzy na Obczyźnie. Od lat mieszka w Londynie.

W Wielkiej Brytanii publikuje w miesięcznikach „New Londoners” i „2B North East”. W Polsce jego prace politologiczne publikują „Nowa Politologia” i „Polityka Globalna”. Teksty literackie publikował w wydawanym przez Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie „Pamiętniku Literackim” i w dwumiesięczniku „Autograf” oraz w wychodzącym w Wiedniu miesięczniku „Polonika”. Jego Dramat „Runway Train” prezentowany był Newcastle w Północnej Anglii. Zbiór opowiadań „Wyspa dreszczowców” jest debiutem książkowym autora.

7 września /poniedziałek/ 2015 r., godz. 19.00
Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się