Kultura

Spotkanie z Jerzym Szczudlikiem, autorem kryminału pt.: „Toskańska zagadka”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w środę, 14 października na spotkanie autorskie z Jerzym Szczudlikiem, autorem kryminału pt.: „Toskańska zagadka”.Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie z Jerzym Szczudlikiem – autorem wierszy, sztuk teatralnych bajek dla dzieci oraz felietonistą. Podczas spotkania odbędzie się promocja najnowszej książki autora – kryminału pt. „Toskańska Zagadka”.

Spotkanie odbędzie się w Czytelni Czasopism (parter), w Starym Ratuszu WBP, godz. 17.00.

Spotkanie poprowadzi Elżbieta Lenkiewicz.

Autor o sobie

Urodziłem się we właściwym czasie i we właściwym miejscu i dlatego teraz jestem tutaj i robię to, co lubię. Mam za sobą kilkudziesięcioletnią satysfakcjonującą karierę zawodową w bankowości, a przed sobą, wszystko na to wskazuje, życie wypełnione pasją pisarską. W tym roku ukazała się moja pierwsza powieść pt. „Toskańska zagadka”, ale poprzedziły ją tomiki wierszy i limeryków, tomy opowiadań („Cogito ergo… zoom” i „Pan(i)ta rhei”), kilkanaście sztuk teatralnych, wiersze, bajki i przedstawienia teatralne dla dzieci, około 150 felietonów pod wspólnym tytułem „KULturĄ W PŁOT” i kilkadziesiąt tekstów piosenek. Jestem więc literackim wieloboistą, ale dzięki temu mam szansę dotrzeć do czytelników w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Jerzy Szczudlik

 

O „Toskańskiej zagadce”

Książka Szczudlika przywodzi na myśl trochę zapomniany klasyk polskiej powieści kryminalnej, czyli cykl znakomitego tłumacza Macieja Słomczyńskiego ukrywającego się pod literackim pseudonimem Joe Alex. W „Toskańskiej zagadce” można odnaleźć podobny typ zaangażowanej narracji, soczysty klimat zagadki zabójstwa, niezwykle ważny dla opowiadanej historii wątek kobiecy (a raczej wątki…) oraz jakiś sznyt tzw. dawnej kindersztuby – może w języku, może w lekko zdystansowanej wizji świata…

Anna Rau, „VariArt” 02/2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*