Wiadomości

Śmiertelny wypadek na DK16

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dziś rano na drodze krajowej nr 16 na wysokości miejscowości Rzeck.

Dziś (31.07.2020) około godziny 6:30 na drodze krajowej nr 16 na wysokości m. Rzeck doszło do wypadku dwóch aut – ciężarowego dafa i osobowego opla, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 20-letni kierowca auta osobowego. 53-letnie mężczyzna siedzący za kierownicą auta ciężarowego trafił do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe, m.in. Policja, Straż Pożarna oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. W czynnościach uczestniczy również prokurator a także policyjny technik kryminalistyki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym oplem, który jechał w kierunku Biskupca, na prostym odcinku drogi w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na przeciwną stronę jezdni, po której w kierunku Olsztyna poruszał się ciężarowy daf wraz z cysterną. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca ciężarowego dafa w celu uniknięcia zderzenia używał świateł drogowych oraz sygnału dźwiękowego – zjechał również maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, lecz mimo to nie udało mu się uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem.

53-letni kierowca pojazdu ciężarowego w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają przez najbliższe kilka godzin – do około godziny 12:00, ponieważ do usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego. Policjanci wyznaczyli objazdy drogami serwisowymi. Policja apeluje do kierowców o stosowanie się do wydawanych przez służby poleceń oraz o szczególną ostrożność za kierownicą.

Źródło: KWP Olsztyn(rp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*