Skuteczna interwencja strażnika miejskiego – uratował z opresji świadka włamania

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W policyjnym areszcie zatrzymany został 46-latek, który usiłował włamać się do skrzynki elektrycznej w słupie oświetleniowym, a następnie groził starszemu mężczyźnie który zwrócił mu uwagę. Sprawca został ujęty przez strażnika miejskiego, który widząc całą sytuację, wysiadł z autobusu i obezwładnił agresora.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14.00 na ulicy Kościuszki w Olsztynie. Stojący na przystanku MPK starszy mężczyzna zauważył, że niedaleko niego mężczyzna próbuje włamać się do skrzynki elektrycznej w słupie oświetleniowym. Gdy grzecznie zwrócił mu uwagę, ten rzucił się na niego z śrubokrętem. W obronie własnej starszy mężczyzna wyciągnął gaz i użył go wobec napastnika.

Całą sytuacje zauważył strażnik miejski, który właśnie podjechał na przystanek autobusem. Mężczyzna mimo, że był po służbie rzucił się na agresywnego 46-latka, obezwładnił go i przekazał policjantom.

Na miejsce wezwane zostało pogotowie, które zabrało starszego mężczyznę do szpitala.

Natomiast agresywny Mariusz W. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie najprawdopodobniej za usiłowanie włamania i groźby. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu