Siatkówka plażowa na światowym poziomie po raz kolejny zawita do Olsztyna

- Kategoria: Siatkówka, Sport
0

W dniach 19-23 lipca 2017r. po raz trzeci w stolicy Warmii i Mazur odbędą się międzynarodowe zawody w siatkówce plażowej Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017. Na boiskach Centrum Rekreacyjno-Sportowego nad jeziorem Ukiel w Olsztynie rywalizować będą najlepsze plażowe pary świata.

Siatkarskie święto w Olsztynie potrwa cztery dni (19-23 lipca). Na czterech boiskach zlokalizowanych na terenie CRS Ukiel zmierzą się ze sobą najlepsze światowe duety plażówki. Główny stadion będzie mieć widownię na trzy tys. miejsc. Przy dwóch z czterech pozostałych boisk wybudowane zostaną trybuny na 200 osób każda. W zawodach rywalizować będzie łącznie ponad sto par. W puli nagród jest 350 tys. dolarów.

Wyjątkowy w skali tegorocznych rozgrywek będzie system rozgrywek, który wyjątkowo został stworzony na potrzeby World Tour w Polsce oraz logistyką i atrakcjami Warmia Mazury World Tour Olszyn 2017.

– Zmagania będą mieć charakter hybrydowy – wyjaśnia dyrektor Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017, Rafał Pośpiech. – Najpierw pary zostaną podzielone na czterozespołowe grupy. Tam zgodnie z rankingiem utworzone zostaną pary, których zwycięzcy awansują o dalszych rozgrywek, przegrani zaś będą walczyć o ostatnie premiowane miejsce w repasażu. To oznacza, że z każdej grupy awansują po trzy zespołu. Dalej rywalizacja odbędzie się już systemem pucharowym, czyli przygrywający będzie żegnać się z turniejem.

Turniej w stolicy Warmii i Mazur będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Wiedniu (28.07-06.08). Oznacza to, że w Olsztynie obecne będą wszystkie światowe pary.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.