Siatkarze wyjdą na boisko w kamizelkach odblaskowych

- Kategoria: Siatkówka, Sport
0

Przed poniedziałkowym meczem 24. kolejki PlusLigi pomiędzy drużynami Indykpolu AZS Olsztyn i CERRAD Czarni Radom, siatkarze zaprezentują się w kamizelkach odblaskowych.

Tym gestem sportowcy wspólnie z warmińsko-mazurskimi policjantami i fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” po raz kolejny przypomną o konieczności noszenia przez pieszych elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.

Początek meczu 9 lutego o godz. 18:00 w Hali Urania w Olsztynie. W trakcie meczu odblaski trafią również do osób biorących udział w konkursach.

„Jest to szczególnie ważne właśnie teraz, kiedy szybko zapada zmrok. Kamizelka czy opaska odblaskowa, odbijająca światła samochodu sprawia, że kierowca spostrzeże pieszego już z odległości 130 -150 metrów, czyli nawet 5 razy szybciej niż wtedy, kiedy niechroniony uczestnik ruchu drogowego odblasku nie ma. Odblask może uratować życie. Spotkanie, które przyciąga tak wielu kibiców jest doskonałą okazja dla nas by promować bezpieczeństwo” – Mł. insp. Robert Zalewski Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

W okresie od 1 września 2014 roku, kiedy weszły w życie nowe przepisy obowiązkowego noszenia odblasków przez pieszych po zmroku, poza terenem zabudowanym, do chwili obecnej na terenie woj. warmińsko-mazurskiego doszło do 251 wypadków z udziałem niechronionych użytkowników drogi, w wyniku których 29 osób zginęło, a 231 zostało rannych.

W ciągu ostatnich 4 miesięcy policjanci odnotowali blisko 1300 przypadków, gdzie pieszy nie posiadał obowiązkowego elementu odblaskowego. W związku z popełnionym wykroczeniem, ponad 600 osób ukarano mandatami karnymi, podobna liczba została pouczona, a około 40 wniosków trafiło do sądu.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

MŚ w Katarze: Polska pokonała Arabię Saudyjską!

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu podczas tegorocznych