Na sygnale

Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił pieszego

Nad ranem po godzinie 6.30 na drodze krajowej nr 16 samochód ciężarowy z nieustalonej przyczyny potrącił osobę pieszą przechodzącą przez jezdnię. Po przewiezieniu do szpitala mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności wypadku.

Na drodze krajowej nr 16 kierujący samochodem ciężarowym z przyczepą z nieustalonej przyczyny potrącił przechodzącą przez jezdnię osobę pieszą. Mężczyzna w stanie krytycznym przewieziony został do szpitala. Niestety nie udało się uratować mężczyźnie życia. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.

Potrącony mężczyzna idący poza terenem zabudowanym nie posiadał na sobie elementów odblaskowych. Do godziny 8.20 droga z Barczewa w kierunku Olsztyna była zablokowana, później ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o używanie elementów odblaskowych, które przyczyniają się do naszego bezpieczeństwa. W świetle obowiązujących przepisów, każdy kto porusza się po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek  używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników ruchu. Za to wykroczenie można zostać ukaranym mandatem karnym do 500 zł. Brak odblasku może kosztować co najważniejsze zdrowie i życie.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*