Rynek nieruchomości w Olsztynie – gdzie realizowane są nowe inwestycje i w jakich cenach są oferowane?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Olsztyn, stolica województwa warmińsko-mazurskiego, to dynamicznie rozwijający się ośrodek miejski. Każdego roku deweloperzy oddają tu minimum kilka tysięcy mieszkań, dlatego osoby zainteresowane znalezieniem nieruchomości na rynku pierwotnym nie mają większych trudności z zakupem wymarzonego lokum. W poniższym artykule odpowiadamy, jak wygląda rynek nieruchomości w Olsztynie oraz gdzie przede wszystkim są realizowane nowe inwestycje.

Charakterystyka olsztyńskiego rynku nieruchomości

Nowe inwestycje w Olsztynie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych kupców. Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego otoczoną malowniczymi jeziorami i lasami, co jest jej niewątpliwym atutem. Nieopodal Olsztyna znajdziemy ponad 11 zbiorników wodnych.

Olsztyn leży na terenie Pojezierza Olsztyńskiego i z całą pewnością jest to jedna z najpiękniej położonych aglomeracji w naszym kraju. Region ten cieszy się znacznym zainteresowaniem wśród osób planujących kupno domu ze względu na atrakcyjne położenie, a także dynamicznie rozwijający się sektor biznesu, nauki czy rekreacji. Miasto jest także świetnie skomunikowane, dlatego wyróżnia się bardzo wysokim potencjałem na rynku nieruchomości.

Zainteresowanie mieszkaniami w Olsztynie nie maleje

Mimo tego iż od kilku lat miasto plasuje się w rankingu najdroższych w Polsce pod względem cen mieszkań, zainteresowanie nieruchomościami wcale nie słabnie. W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego cały czas tworzone są nowe inwestycje. Miniony rok był absolutnie rekordowy w zakresie wydanych pozwoleń na budowę, co pokazuje, jak dużo osób chce mieszkań w tym mieście.

Mieszkania oferowane przez deweloperów w Olsztynie są mocno zróżnicowane – znajdziemy zarówno kawalerki o powierzchni 20 metrów kwadratowych jak i spore mieszkania, których powierzchnia znacząco przekracza 100 metrów kwadratowych. W ofercie deweloperów nie brakuje także luksusowych mieszkań wyposażonych w innowacyjne technologie, z tarasami i przestronnymi balkonami. Duże zróżnicowanie jest zauważalne także w zakresie lokalizacji – każdy, bez względu na to, czy chciałby zamieszkać w ścisłym centrum Olsztyna czy też na peryferiach tego malowniczego miasta, bez trudu znajdzie odpowiadające mu oferty.

Gdzie powstają nowe inwestycje mieszkaniowe w Olsztynie?

W których częściach miasta powstają nowe inwestycje mieszkaniowe? Warto wskazać, że Olsztyn podzielony jest na 23 dzielnice. Każda z nich posiada określone plusy i minusy. Należy jednak podkreślić, że w zasadzie na większości osiedli cały czas prowadzone są nowe inwestycje, ponieważ deweloperzy starają się spełniać oczekiwania jak najszerszego grona potencjalnych kupujących.

Osoby, które cenią sobie spokój od miejskiego zgiełku, powinny postawić na zakup mieszkania na osiedlach peryferyjnych takich jak Kortowo, Generałów, Jaroty, Pieczewo, Gutkowo, Dajtki, Redykajny, Wojska Polskiego, Zielona Górka, Podleśne, Mazurskie. Z kolei dzielnice usytuowane w centrum to Podgrodzie, Grunwaldzkie, Nad Jeziorem Długim, Pojezierze, Kormoran, Kościuszki, Śródmieście czy Zatorze. Zachęcamy, by sprawdzić nowe inwestycje w Olsztynie na Gratka.pl.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu