„Ryby na żywo” wracają po zimowej przerwie

- Kategoria: Ciekawostki
0

Po zimowej przerwie Internauci znów mogą oglądać na żywo w Internecie obraz z podwodnej kamery umieszczonej na dnie jednego z mazurskich zbiorników wodnych.

– Kamera wylądowała znowu na tej samej miejscówce co w zeszłym roku, troszkę dalej od brzegu (niecałe 4m). Na razie ruch jest niewielki ale jesteśmy przekonani, że z każdym dniem ryb będzie więcej. – Na razie pojawiały się wczesnym świtem płocie a po południu ładny szczupak. W międzyczasie będą trwały poprawki techniczne i próby więc czasami transmisja może być przerywana dlatego prosimy o wyrozumiałość – informuje zespół realizujący transmisję.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku olsztyńska firma Masdar zainstalowała na dnie jednego mazurskich jezior innowacyjny system monitorujący, za pomocą którego transmituje on-line na stronie rybynazywo.pl obraz z kamery umieszczonej na dnie  jeziora.

Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce (a być może i w Europie) gdzie możemy oglądać nie tylko nagrania wykonane w podwodnej scenerii ale przede wszystkim możemy patrzeć w czasie rzeczywistym na wspaniałe i nieprzewidywalne sceny jakie dzieją się kilka metrów pod powierzchnią wody.

Kamera jest szczególnie pomocna dla wędkarzy, którzy mogą oglądać zachowania ryb o różnych porach dnia, roku a także zobaczyć np. jak ryby reagują na różne rodzaje zanęt, którymi częstowane są ryby.

Najciekawsze nagrania w lepszej jakości umieszczane są na Facebooku na profilu „Ryby na żywo” oraz w serwisie YouTube TUTAJ

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się