Wiadomości

Ruszyły płatności bezgotówkowe w Starostwie Powiatowym w Olsztynie

Od 1 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Olsztynie można dokonać płatności elektronicznie. Terminale płatnicze znajdują się w Wydziale Komunikacji i Transportu oraz w Wydziale Geodezji.

– Przejście na system bezgotówkowy jest kolejnym krokiem w kierunku informatyzacji pracy olsztyńskiego starostwa – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Od kilku lat z powodzeniem działa u nas geoportal geodezyjny, który pozwala na dostęp do olbrzymiej ilości danych, takich jak ewidencja gruntów i budynków, sieć uzbrojenia terenu i danych topograficznych itp., przez 24 na dobę  przez 7 dni w tygodniu.

Od roku funkcjonuje też elektroniczna kolejka do Wydziałów Komunikacji i Transportu oraz Geodezji. Przypominamy też, że część spraw związanych z procesem budowlanym można już załatwić korzystając z serwisu  e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl). Komunikację ze społeczeństwem prowadzimy więc skutecznie także on-line, to znak dzisiejszych czasów.

Możliwe sposoby dokonania płatności w urzędzie:

przelew bezpośrednio na konto Starostwa Powiatowego w Olsztynie (www.powiat-olsztynski.pl/rachunki-bankowe-starostwa/)

– płatność kartą przy stanowi8skach obsługi (od każdej transakcji pobierana jest opłata manipulacyjna przez operatora systemu – PWPW S.A. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych) w wysokości 2,00 zł bez względu na kwotę transakcji)

– płatność za pośrednictwem portalu www.info-car.pl.

 

W urzędzie będzie można też dokonać opłat gotówkowo

Dotychczasowy punkt, w którym interesanci do tej pory dokonywali wpłat gotówkowych, pozostanie czynny. Będzie on jednak działał na zasadzie samodzielnej placówki firmy Monetia. Wiąże się to z ponoszeniem każdorazowo kosztów prowizji od dokonywanej wpłaty, zgodnie z cennikiem firmy Monetia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*