Ruszyła przedświąteczna akcja „Choinka – Kłusownik”

- Kategoria: Wiadomości
0

Strażnicy leśni wraz z innymi służbami rozpoczęli doroczną akcję prewencyjną pod nazwą „Choinka – Kłusownik”. Są to działania, które mają na celu odstraszenie amatorów nielegalnego pozyskiwania drzewek choinkowych w okresie przedświątecznym.

Wspólne patrole na terenach leśnych mają udaremniać nie tylko nielegalne wycinanie świerków, ale także kradzież drewna oraz kłusownictwo. Funkcjonariusze kontrolują pod tym kątem napotkane w lesie osoby i samochody.

Okres przedświąteczny to czas, gdy bardzo wielu handlowców oferuje drzewka. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy proponują kupno choinek nielegalnie wyciętych z lasu. Dlatego strażnicy leśni wspólnie z policją kontrolują dokumenty sprzedawców potwierdzające legalność pochodzenia świątecznych drzewek.

Za kradzież choinki z lasu policjant lub strażnik może nałożyć mandat w kwocie do 500 zł. W przypadku kradzieży większej wartości, kara może wynosić nawet nawet 5 tys. zł. Należy zatem zastanowić się, czy warto narażać się na konsekwencje prawne, czy lepiej po prostu kupić świąteczne drzewko w legalnych punktach sprzedaży lub w nadleśnictwach. Akcja „Choinka” potrwa do Wigilii.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich