W Dywitach rozpoczęła się budowa Lidla

- Kategoria: Wiadomości
0

We wtorek, 21 marca rozpoczęła się budowa budynku handlowego dla sieci Lidl w Dywitach.

21 marca 2013 roku na działce po dawnym przedsiębiorstwie Centbet przy DK51 rozpoczęły się prace rozbiórkowe związane z planowaną budową sklepu sieci Lidl w tym miejscu. Po usunięciu budynków będą prowadzone pracę ziemne i fundamentowe, przebudowana zostanie również droga gminna, która prowadzić będzie do nowego sklepu, a dalej do GOM Dywity i Auto-Części Zbigniew Korkuć.

W zależności od warunków pogodowych cała inwestycja powinna zostać zrealizowana w ciągu 6-7 miesięcy, a otwarcie sklepu jest zaplanowane jeszcze w tym roku. Uzgadniane są też rozwiązania drogowe z zarządcą DK51 dotyczące jak najlepszych warunków obsługi komunikacyjnej terenu i połączenia go z drogą krajową informuje Gmina Dywity.

Budowa obiektu handlowego Lidl to nie jedyna inwestycja, która powstaje w Gminie Dywity. Na początku lutego br. niedaleko Osiedla Sterowców rozpoczęła się budowa stacji paliw MOYA oraz budowa dyskontu handlowego marki ALDI. Przypomnijmy, że w grudniu 2022 roku otwarto również dyskont sieci Biedronka.

 

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się