Rowerowa Wieczorówka, czyli jak bezpiecznie poruszać się rowerem w centrum Olsztyna

- Kategoria: Wiadomości
0

Liczne zmiany komunikacyjne wprowadzane w Śródmieściu dotyczą także ruchu rowerowego. Dlatego najbliższa edycja Rowerowej Wieczorówki będzie poświęcona teoretycznym i praktycznym zagadnieniom związanym z bezpieczną i przepisową jazdą na rowerze w centrum Olsztyna.

Szkolenie odbędzie się w sobotę 28 listopada o godz. 10:00. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres e-mail: arczak.miroslaw@olsztyn.eu

– Zajęcia są bezpłatne, zapewniamy niezbędne materiały, a od uczestników oczekujemy jedynie przybycia na przepisowo wyposażonym rowerze – informuje Mirosław Arczak, olsztyński Oficer Rowerowy. – Zajęcia składają się z dwóch części. Pierwsze 45 minut to teoretyczny wstęp porządkujący zagadnienia prawne i sygnalizujący najważniejsze tematy poruszane podczas późniejszej jazdy – tłumaczy Mirosław Arczak.

Kolejna godzina to wspólna przejażdżka po śródmiejskich ulicach w celu zapoznania się i wypróbowania nowych rozwiązań przeznaczonych dla rowerzystów.

IV edycja Rowerowej Wieczorówki służy promowaniu bezpiecznych zachowań wśród rowerzystów i stanowi realizację „Strategii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Olsztyna na lata 2014-2020”, uchwalonej przez olsztyńską Radę Miasta we wrześniu 2014 r.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkanka Olsztyna straciła 98 tys. zł

„Twoje środki są zagrożone…” – od takiej informacji