Rośnie nowa część skateparku

- Kategoria: Wiadomości
0

Kolejny krok w kierunku rozbudowy obiektu zlokalizowanego w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Przygotowana dokumentacja oraz prace w terenie cieszą olsztyńskich skejterów.

Tego typu obiekty cieszą się w Olsztynie ogromna popularnością. Skatepark w pobliżu Zatoki Miłej z powodzeniem funkcjonuje od lat. Wkrótce wielbiciele jazdy na desce, rolkach albo BMX-ach będą mogli korzystać z kolejnych elementów.

Realizowana inwestycja to jeden ze zwycięskich projektów VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańców propozycja rozbudowy skateparku w CRS Ukiel zdobyła niemal cztery tys. punktów.

– Projekt był inspirowany proponowaną koncepcją uzgodnioną na konsultacjach społecznych, które nasze stowarzyszenie przeprowadziło w ubiegłych latach – mówią inicjatorzy przedsięwzięcia ze stowarzyszenia Warmia Riders. – Głównym celem było stworzenie płynnego skateparku o dużej różnorodności przeszkód z wygodnymi najazdami.

Oryginalne rozwiązania, które będą zastosowane w rozbudowywanej części skateparku nad Ukielem powinny zadowolić wszystkich wielbicieli tego typu sportów. Wśród elementów, które powstaną są m.in. bank, manual pad, piramidka, grindboxy czy quarterpipe’y. Prace są realizowane na obszarze o wymiarach 20×27 metrów.

Rozbudowa obiektu nad Ukielem jest tym bardziej cenna, że działa tam Akademia Deskorolki prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wartość zadania to niemal pół miliona złotych.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wrzucili hulajnogę do rzeki. Zauważył ich operator monitoringu [VIDEO]

Dziś (27.05) około godz. 10:40 w trakcie dyżuru,