Rosja wprowadza darmowe wizy do Kaliningradu

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. pixabay

Od 1 lipca można składać wnioski o wizy elektroniczne na wjazd do Obwodu Kaliningradzkiego. Aby uzyskać pozwolenie wystarczy tylko wypełnić wniosek.

Wniosek (w języku rosyjskim lub angielskim) o wydanie wizy elektronicznej do obwodu kaliningradzkiego można złożyć przez stronę rosyjskiego MSZ. Wizę otrzymamy pocztą elektroniczną na wskazany wcześniej adres e-mail. Potwierdzenie należy wydrukować lub zachować w formie elektronicznej, aby okazać numer identyfikacyjny wraz z paszportem na przejściu granicznym.

Wiza jest jednorazowa i jest ważna przez 30 dni. Na jej podstawie możemy przebywać na terytorium Kaliningradu przez 8 dni. O wydanie kolejnej można ubiegać się dopiero wtedy, gdy pierwsza straci ważność. Turyści udający się do Obwodu Kaliningradzkiego powinni również pamiętać aby posiadać ważne ubezpieczenie zdrowotne oraz jeśli podróżują autokarem, samolotem, koleją lub promem – bilet powrotny (lub potwierdzenie jego zakupu).

Z możliwości otrzymania elektronicznej wizy do obwodu kaliningradzkiego skorzystać mogą obywatele ponad 50 państw, w tym Polski.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne