Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach nominowany do „Lotniczych Orłów”

- Kategoria: Wiadomości
0

Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach ma szansę na prestiżową nagrodę portalu lotniczapolska.pl. Podniebne wydarzenie zostało nominowane w kategorii Lotnicza Impreza Roku. Głosowanie w plebiscycie „Lotnicze Orły” właśnie ruszyło.

Plebiscyt „Lotnicze Orły” jest organizowany już po raz czwarty przez branżowy portal lotniczapolska.pl. Jak co roku, także i tym razem, nagroda będzie przyznawana w 13 głównych kategoriach m.in. Aeroklub Roku, Linia Lotnicza Roku, czy Polski Port Lotniczy Roku. Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach zdobył nominacje i ma szansę na nagrodę w kategorii Lotnicza Impreza Roku za szóstą edycje wydarzenia w 2013 roku.

– Warto podkreślić, że nasza lotnicza impreza po raz pierwszy w historii znalazła się w prestiżowym gronie nominowanych – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – Piknik Lotniczy w Gryźlinach rozwija się co zostało zauważone przez fachowców. To na pewno cieszy! Z naszych obserwacji wynika, że z 20 tysiącami widzów jesteśmy w pierwszej trójce imprez plenerowych w regionie Warmii i Mazur.

Od piątku 4 kwietnia internauci mogą głosować na najlepszych nominowanych w poszczególnych kategoriach. Głosowanie internetowe potrwa do 27 kwietnia 2014 roku.

– Liczymy na pomoc i głosy miłośników imprezy, mieszkańców regionu i turystów – mówi Jakub Woźniak, zarządzający lądowiskiem w Gryźlinach. – Głosować na Rodzinny Piknik Lotniczy można pod linkiem www.lotniczeorly.pl Zachęcamy wszystkich do wsparcia!

Oprócz głosów internautów pod uwagę będą brane także głosy Komisji Plebiscytu. Zwycięzców Plebiscytu poznamy 1 maja 2014 r po zsumowaniu wszystkich głosów.

W uzasadnieniu nominacji RPL w Gryźlinach możemy przeczytać, że w czasie VI edycji Rodzinnego Pikniku Lotniczego w 2013 roku mogli podziwiać w powietrzu m.in. najlepszą pilotkę akrobacyjną świata Swietlanę Kapaninę z Rosji (po raz pierwszy w Polsce!), mistrza świata Jurgisa Kairysa, najlepszego w Polsce Artura Kielaka, śmigłowcową kadrę Polski, samoloty historyczne, czy śmigłowce Marynarki Wojennej.

Co jest godne podkreślenia impreza odbywa się na jedynym samorządowym lądowisku w Polsce (pięknie położonym i kameralnym dawnym poniemieckim lotnisku w Gryźlinach), a jego głównym organizatorem jest Powiat Olsztyński, czyli jednostka samorządowa, niezwiązana bezpośrednio z lotnictwem.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Starostwa Powiatowego oraz pasjonatów i miłośników lotnictwa, co roku mieszkańcy Warmii i turyści mogą liczyć na uczestniczenie w profesjonalnym wydarzeniu lotniczym!

 

Źródło: Powiat Olsztyński

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali