Remonty cząstkowe olsztyńskich dróg

- Kategoria: Wiadomości
0

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu nadal realizuje zaplanowane na bieżący rok remonty cząstkowe. W tym roku na ten cel jednostka przeznaczyła około 4 mln złotych.

W ubiegłym tygodniu zakończyła się naprawa nawierzchni ulicy Paderewskiego. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Limanowskiego do skrzyżowania z ul. Zientary-Malewskiej wymieniono na nową całą warstwę asfaltu. Koszt robót wyniósł niespełna 195 tys. złotych. W ramach remontów cząstkowych odbywających się w tym roku zaplanowanych zostało także kilka remontów odcinków chodników, m.in.: przy ul. Kopernika, ul. Krasickiego (wraz z odcinkiem drogi rowerowej) czy Mickiewicza. Jednostka ogłosiła przetarg na remont odcinka ulicy Pstrowskiego. Obecnie trwa etap przyjmowania ofert wykonawców.

W Olsztynie mają także pojawić się urządzenia monitorujące pracę pojazdów biorących udział w akcji zimowej. ZDZiT ogłosił przetarg na zainstalowanie urządzeń, które będą pozwalały nie tylko na sprawdzanie czasu pracy, np. solarek czy piaskarek, ale także na ustalenie czy i jak długo pojazdy posypywały ulice paskiem lub solą oraz czy miały opuszczone pługi.

Źródło: UM Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkanka Olsztyna straciła 98 tys. zł

„Twoje środki są zagrożone…” – od takiej informacji