Ratusz z usprawnieniami dla niepełnosprawnych

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztyna

Interesanci ze szczególnymi potrzebami już mogą korzystać z urządzeń, których celem jest zapewnienie jak największej dostępności obsługi.

Dzięki udziałowi w specjalnym, partnerskim projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską urząd miasta rząd stał się właścicielem urządzeń do obsługi osób słabosłyszących, nowoczesnej lupy elektronicznej oraz krzesła ewakuacyjnego. Łączna wartość tego potrzebnego wyposażenia to ponad 13 tys. zł.

– Wszystkie te usprawnienia są bardzo ważne dla naszych klientów ze szczególnymi potrzebami – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Systematycznie poprawiamy dostępność urzędu, aby poziom obsługi spełniał oczekiwania mieszkańców.

Przedsięwzięcie to nie tylko doposażenie jednostek samorządowych. Dzięki szkoleniom wyznaczeni pracownicy podnieśli swoje umiejętności w zakresie stosowania przepisów ustawy o dostępności, jak również opracowana i wdrożona została procedura obsługi osób ze szczególnymi potrzebami.

Projekt „Dostępność plus w urzędach JST województwa warmińsko-mazurskiego” był skierowany do 23 samorządów z regionu. Jego łączna wartość to 862,7 tys. zł.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu