MotosportSport

Rajd Dakar 2015: Krzysztof Hołowczyc z problemami technicznymi na trzecim etapie

Krzysztof Hołowczyc zajął dziś 12. pozycję na trzecim etapie tegorocznego Rajdu Dakar. Najlepszy czas na odcinku o długości 284 km z San Juan do Chilecito uzyskał Argentyńczyk Orlando Terranova.

Na trasie trzeciego etapu 37. Rajdu Dakar Krzysztof Hołowczyc zmagał się z awarią auta. Na 120 km uszkodzeniu uległ tylny napęd w jego Mini. Do końca odcinka olsztyński kierowca musiał poruszać się z tylko przednim napędem.

Trzeci etap wygrał Argentyńczyk Orlando Terranova (2:57.28), drugi był Giniel de Villiers (1:54:00), a trzecie miejsce zajął Yazeed al-Rajhi (2:52.00).

Hołowczyc do zwycięzcy etapu stracił 19 minut i 14 sek. co przyczyniło do uzyskania tylko 12. miejsca i spadku w klasyfikacji generalnej na 6. pozycję.

– Początek odcinka był dość obiecujący. Jechaliśmy dobrym, szybkim tempem, trzymalismy się w okolicach 5. miejsca. Niestety na ok 120 km przed metą złapaliśmy awarię przeniesienia napędu. Został nam tylko przedni. Te 120 km to była prawdziwa gehenna.

No cóż, Dakar każdego obdziela jakimiś przygodami. Szkoda sporej straty czasowej, bo po wczorajszym dniu mieliśmy dobrą pozycję wyjściową. Jutro kolejny dzień, trzeba jechać swoje – napisał na swoim profilu na Facebooku Krzysztof Hołowczyc.