Już w niedzielę Rajd Warmińskie Szutry – 4 runda Szuter Cup

Już w najbliższy weekend rozpoczną się kolejne szutrowe zmagania na Warmii i Mazurach. W niedzielę (19 lipca) odbędzie się Rajd Warmińskie Szutry – 4 runda Szuter Cup 2015. Uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania osiem odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 44 km.

Centrum imprezy będzie stanowił Tor Motocrossowy w Olsztynie przy ul. Lubelskiej, gdzie zlokalizowano Park Serwisowy i Biuro Rajdu. Badanie Kontrolne, Odbiór Administracyjny i zapoznanie z trasą odbędą się w sobotę, 18 lipca.

W niedzielę na zawodników i kibiców czekać będzie sporo nowości i atrakcji, w tym między innymi dwukrotny przejazd odcinka wytyczonego na Torze Motocrossowym w Olsztynie z bardzo krętą i techniczną trasą oraz doskonałymi punktami widokowymi.

W harmonogramie zaplanowano także po 3 przejazdy OS Wpisowo i OS Łabuchy. Wipsowo to szybki, leśny odcinek przebiegający fragmentami dawnego OS-u rozgrywanego podczas Rajdu Kormoran. Natomiast wąska trasa odcinka Łabuchy charakteryzuje się twardą nawierzchnią z kilkoma interesującymi zakrętami przechodzącymi przez szczyty.

Wstęp na Tor oraz na wszystkie odcinki specjalne będzie całkowicie darmowy. Dostępne będą również wyniki online oraz przewodnik po OS-ach, w którym kibice znajdą opis najciekawszych miejsc widokowych na trasie rajdu oraz wskazówki dotyczące dojazdu.

Swój start w mocnych samochodach czteronapędowych zapowiedzieli między innymi Zbigniew Staniszewski, Krzysztof Oleksowicz i Krzysztof Predko. W Mitsubishi Lancerach Evo wystąpią także Robert Kocik, Łukasz Nowicki i Tomasz Kijanowski. W klasie RWD zgłosił się Kamil Skóra, który niejednokrotnie bawił kibiców widowiskową jazdą za kierownicą BMW 635 CSi.

Organizatorzy spodziewają się także Przemysława Kastyaka (zwycięzcy Szuter Cup z 2011 roku) oraz lidera aktualnej klasyfikacji – Sebastiana Chrzanowskiego.

Organizatorów – Olsztyński Klub Rajdowy oraz Motoklub Olsztyn – wspierają aktywnie lokalne władze, czyli Gmina Barczewo i Gmina Biskupiec. Dla najszybszego zawodnika na OS Łabuchy Burmistrz Biskupca ufundował specjalny puchar.

Więcej informacji: www.warminskieszutry.pl

ON-BOARDY Z ODCINKÓW

OS ŁABUCHY

OS WIPSOWO

Harmonogram czasowy

harmonogram czasowy_1

 

Źródło: warminskieszutry.pl, facebook.com/SzuterCup

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich