Rajd Polski pechowy dla zawodników GO2NFT

- Kategoria: Motosport, Sport
0

fot. mat. prasowe GO2NFT

W dniach 10-12 czerwca odbyła się już 78. edycja najpopularniejszej imprezy motorsportowej w Polsce. Niestety tegoroczny ORLEN Rajd Polski zakończył się przedwcześnie dla zespołu GO2NFT.

Rajd Polski jest jedną z najtrudniejszych rund w ramach cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Szybkie szutrowe odcinki nie wybaczają błędów, o czym każdego roku przekonują się kolejne załogi. Tym razem w gronie pechowców znaleźli się również Radosław Typa wraz z Łukaszem Sitkiem, którzy reprezentują barwy zespołu GO2NFT.

Zawodnik z Olsztyna nie będzie dobrze wspominać swojego drugiego rajdu w samochodzie Rally2. A to dlatego, że załoga Volkswagena Polo GTi R5 wypadła z trasy na szóstym odcinku specjalnym „Wojnasy 2”. Wskutek zdarzenia uszkodzenia samochodu były na tyle poważne, że zawodnicy nie mogli kontynuować rywalizacji. Co jednak ważniejsze, obaj członkowie załogi GO2NFT nie odnieśli żadnych obrażeń.

Radosław Typa: Na pierwszej pętli rajdu popełniliśmy kilka mniejszych i większych błędów, przez co straciliśmy sporo cennych sekund. Na drugiej pętli nieco przyspieszyliśmy, czując się na szutrze coraz lepiej i czuliśmy, że robimy progres z każdym kolejnym pokonanym kilometrem. Niestety ostatecznie popełniłem błąd na jednym z zakrętów, wskutek czego wypadliśmy z trasy. Na szczęście nic nam się nie stało, ale uszkodzenia auta okazały się na tyle poważne, że musieliśmy wycofać się z zawodów. Bardzo nam przykro, że zawiedliśmy kibiców oraz sponsorów. Bardzo Was wszystkich przepraszam. Obiecuję również, że zrobię wszystko, żebyśmy szybko wrócili na odcinki.

Wierzymy w szybki powrót do rywalizacji zespołu GO2NFT. Niestety na chwilę obecną dokładnie nie wiadomo, w jakim kolejnym rajdzie go zobaczymy. Gdy tylko poznamy pierwsze szczegóły następnego startu, to z pewnością przekażemy je za pośrednictwem kanałów social media.

Kolejną rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski stanowić będzie Rajd Žemaitija, który odbędzie się na Litwie. Jednocześnie będzie to ostatnia tegoroczna runda rozgrywana na luźnej nawierzchni, która wyłoni szutrowego Mistrza Polski.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.