Puchar Europy w triathlonie ponownie w Olsztynie

- Kategoria: Sport
0

fot. labosport

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel Olsztyn po raz kolejny stanie się sceną zmagań najlepszych triathlonistów z całej Europy, którzy 27 maja 2023 roku będą rywalizować w ramach Pucharu Europy Elity oraz Juniorów.

TRIATHLON W OLSZTYNIE PO RAZ JEDENASTY

Miasto Olsztyn to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które rok w rok przyciąga na zawody najlepszych triathlonistów. Już od 11 lat stolica Warmii i Mazur jest gospodarzem zawodów Elemental Tri Series, które na stałe wpisały się w kalendarz największych imprez triathlonowych w Polsce. Po ubiegłorocznych historycznych Mistrzostwach Europy do Olsztyna wraca Puchar Europy Elity i Puchar Europy Juniorów, który był do tej pory największym spośród wszystkich Pucharów Europy organizowanych pod patronatem Europejskiej Unii Triathlonu.

Nad jeziorem Ukiel zjawią się najlepsi europejscy zawodnicy, którzy będą mogli zbierać punkty do rankingu światowego World Triathlon. Dzięki zdobytym punktom można uzyskać kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Szansę na wysokie lokaty będą mieli polscy zawodnicy, którzy w ostatnim czasie pokazują rewelacyjną formę na zawodach rangi, m.in. Pucharów Świata.

 

NIEDZIELA POD ZNAKIEM RYWALIZACJI AMATORÓW I SPORTU KWALIFIKOWNEGO

To niejedyne dobre informacje, w niedzielę 28 maja 2023 roku w Olsztynie ponownie zostaną rozegrane zawody Elemental Tri Series na dystansach: sprint oraz olimpijskim. Zupełną nowością będzie dystans supersprint, który organizatorzy wprowadzili z myślą o debiutantach – to idealna okazja, aby spróbować swoich sił w triathlonie. W Olsztynie nie może zabraknąć również zawodów dla młodzików i juniorów młodszych w ramach sportu kwalifikowanego oraz zawodów dla najmłodszych.

Zachęcamy do obserwowania profilu Elemental Tri Series na Facebooku i Instagramie, gdzie już niebawem organizatorzy opublikują informacje o starcie zapisów na zawody dla amatorów i dzieci.

 

RZESZÓW DRUGĄ LOKALIZACJĄ PUCHARU EUROPY W POLSCE

Po ubiegłorocznym debiucie, w Rzeszowie po drugi odbędzie się Puchar Europy Elity. To świetna informacja zarówno dla miasta jak i zawodników. Zawody w Rzeszowie odbędą się 10 czerwca 2023 roku. Zawodnicy rywalizować będą na dystansie standard. Dzień po pucharowych zmaganiach czołówki Europy do rywalizacji przystąpią amatorzy w ramach zawodów Triathlon Rzeszów na dystansie 1/8 IM i 1/4 IM oraz młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy w ramach zawodów sportu kwalifikowanego.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,