Polecane artykuły

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – dobra inwestycja w ekologię

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – co warto o niej wiedzieć?

Jak już można wywnioskować po samej nazwie, przydomowa oczyszczalnia ścieków to system, który umożliwia, nie tylko gromadzenie domowych ścieków, ale także ich oczyszczanie. Aby to jednak osiągnąć, do zbiornika oczyszczalni wpuszczane są specjalne bakterie, które sprawiają, że ścieki przetwarzane są na nieszkodliwe związki mineralne. Dzięki tak działającemu systemowi, można je następnie bez jakichkolwiek problemów i ponoszenia dodatkowych kosztów odprowadzić do gruntu lub pobliskiego zbiornika wodnego. 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest idealną alternatywą dla szamba, nad którym stanowi niewątpliwą przewagę w działaniu, kosztach utrzymania, wpływie na środowisko naturalne a także funkcjonalności.

Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków

Wśród przydomowych oczyszczalni ścieków można wyróżnić trzy warianty: oczyszczalnie drenażowe, oczyszczalnie biologiczne oraz oczyszczalnie roślinne. Pierwsze z nich charakteryzują się zawartym w samej nazwie drenażem, rozsączającym z filtrem piaskowym lub żwirowym. Rozwiązanie to wymaga dużej powierzchni działki, przepuszczalnego gruntu oraz wysokiego poziomu wód gruntowych. Drugi rodzaj oczyszczalni przydomowych, czyli oczyszczalnie biologiczne wymagają znacznie mniej miejsca, co sprawia, że są świetnym rozwiązaniem na małych działkach. Ostatnie już oczyszczalnie roślinne wykorzystują do swojego działania  naturalne procesy za sprawą występujących w glebie mikroorganizmów.

Sposób działania przydomowej oczyszczalni ścieków

Bez względu na to, z jakim rodzajem przydomowej oczyszczalni ścieków ma się do czynienia, proces jej działania wygląda tak samo. W pierwszej kolejności ścieki poddawane są flotacji, sedymentacji oraz rozkładowi beztlenowemu, w efekcie czego stała osadu przekształca się w związki rozpuszczalne w wodzie i nierozpuszczalne sole mineralne. Tak przerobione ścieki zostają podzielone na szarą wodę i klarowne ścieki, które po opuszczeniu osadnika gnilnego przepływają przez filtr do osadnika wtórnego, gdzie następuje dalszy rozkład. W kolejnym procesie oczyszczania ścieków udział biorą bakterie tlenowe. Rozkładają i neutralizują one związki niebezpieczne dla środowiska.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem dużo sprawniejszym i tańszym w eksploatacji niż szambo. Inwestycja w przydomową oczyszczalnię ścieków zwraca się w ciągu kilku lat a efekty jakie niesie korzystanie z niej nie są w żaden sposób szkodliwe dla środowiska naturalnego

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – dobra inwestycja w ekologię

Zadbaj o dobro swoje i swojej planety stawiając na najlepszej jakości ekologiczne oczyszczalnie przydomowe. Wybierając produkty marki specjalizującej się w projektowaniu, sprzedaży i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków masz pewność, że zakupiony przez Ciebie produkt będzie idealnie dobrany do twoich potrzeb i oczekiwań. Wszystkie produkty proponowane przez firmę posiadają certyfikaty jakości, spełniając tym samym najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości jakie obowiązują w Unii Europejskiej.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*