Przez oszusta poznanego w Internecie straciła 130 tys. złotych

- Kategoria: Na sygnale
0

Kobieta, która zgłosiła się do policjantów, straciła prawie 130 tysięcy złotych. Przelała pieniądze za rzekomą paczkę z dolarami, która miała być wysłana przez mężczyznę poznanego w Internecie. Warto zachować ostrożność przy kontaktach internetowych! Oszuści poznani na portalach społecznościowych szybko deklarują swoje uczucia i równie szybko proszą o pieniądze.

Do policjantów z Ełku zgłosiła się kobieta, która została oszukana w podobny sposób. Mężczyzna poznany przez Internet po kilku tygodniach korespondencji napisał, że podczas rejsu statkiem w celach biznesowych do Australii, znalazł się w niebezpieczeństwie. Zaproponował, że wyśle kobiecie swoje pieniądze w paczce, żeby je w ten sposób ochronić. Na uwiarygodnienie i potwierdzenie tego wysyłał zdjęcia i różne dane.

Od tego czasu zaczęły się prośby o pieniądze, bo paczka utknęła na granicy, na lotnisku, potem trzeba było uiścić opłaty celne. W sumie kobieta dokonała kilku przelewów związanych z tą paczką na prawie 130 tysięcy złotych. Jak się okazało, historia była podstępnym oszustwem.

Oszuści posuwają się do najróżniejszych metod podając się m.in. za żołnierza czy pracownika platformy wiertniczej. Dlatego zawierając internetowe znajomości należy być ostrożnym.

Sygnały, które szczególnie powinny wzbudzić naszą czujność:

  • osoba, która nawiązuje kontakt przebywa w odległym miejscu np. w Afryce lub podaje zawód uniemożliwiający kontakt na żywo
  • poważne wyznania i deklaracje już na początku znajomości,
  • finansowe kłopoty i dużo różnego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń.
Źródło. KWP Olsztyn (akdn/kh)

 

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po