Przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego zatrzymali mężczyznę, który osobowym oplem przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 10 tysięcy złotych. Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym 42-letniemu mieszkańcowi gminy Bartoszyce może grozić kara grzywny albo pozbawienia wolności do 3 lat.

Podczas działań związanych ze zwalczaniem przestępstw skarbowych policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą bardzo często współpracują z funkcjonariuszami Urzędu Celno- Skarbowego. Tak było i tym razem. W dniu 23.10.2018r. w godzinach wieczornych, podejrzany o posiadanie nielegalnych papierosów 42-latek, został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie działania Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Do auta, którym łącznie podróżowało trzech mężczyzn razem z funkcjonariuszami podszedł pies służbowy Urzędu Celno- Skarbowego, który po chwili zaczął wskazywać miejsca w których mogą być ukryte papierosy.

Wyroby bez polskich znaków akcyzy schowane były w różnych częściach pojazdu. 42-letni kierowca opla łącznie przewoził 633 paczki nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Mieszkaniec gminy Bartoszyce został zatrzymany i przewieziony do olsztyńskiej jednostki policji, gdzie po przesłuchaniu usłyszał zarzut posiadania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy do którego się przyznał. Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym może mu grozić kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu