Na sygnale

Przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Stracili prawo jazdy na 3 miesiące

W ciągu ostatnich czterech dni funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego ujawnili 7 przypadków, w których kierujących przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się bez wysokiego mandatu i punktów karnych.

Wczoraj (27.04.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących na ul. Sielskiej, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Pierwszy z nich – 42-latek jechał osobowym oplem z prędkością 113 km/h w obszarze zabudowanym w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Natomiast drugi kierujący – jadąc kią przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h na tej samej ulicy.

W ubiegłą niedzielę (26.04.2020) policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy za mocno przycisnęli pedał gazu w obszarze zabudowanym. Przykładem jest 26-latek, który jadąc osobowym volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h na ul. Sikorskiego w Olsztynie.

We wszystkich przypadkach kierujący stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz zostali ukarani 400 złotowymi mandatami. Ponadto na ich konta wpłynęło po 10 punktów karnych.

Źrólo: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*