Przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h. Został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, a także egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W środę funkcjonariusze z grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującego audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h.

Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W celu przeciwdziałania niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczenia liczby wypadków wzorem innych jednostek Policji w całym kraju, w lipcu 2019 roku powołano specjalną grupę „SPEED”w Olsztynie.

W skład grupy „SPEED” wchodzą doświadczeni funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – wyszkoleni i wyposażeni w specjalistyczny sprzęt – którzy zdecydowanie reagują na wszelkie przejawy łamania prawa na drodze.

W środę (02.03.2022) funkcjonariusze na DK 16 zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca jechał z prędkością 134 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. 46-latek zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 2000 zł. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu