Piłka nożnaSport

Przegrana Stomilu Olsztyn z Wisłą Płock

9 listopada w meczu 16. kolejki I ligi Stomil Olsztyn na własnym stadionie przegrał z Wisłą Płock 0:3 (0:1).

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod znakiem ataków obu drużyn. W 33 minucie meczu, tuż przed polem karnym Stomilu upadł jeden z zawodników Wisły Płock i sędzia podyktował rzut wolny. Stały fragment gry wykonał Cezary Stefańczyk, który strzałem ponad murem olsztyńskich piłkarzy pokonał bramkarza Stomilu i tym samym drużyna z Płocka objęła prowadzenie. Sytuacji w podbramkowych w pierwszej części gry nie brakowało, lecz pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

W drugiej części spotkania w 63 minucie drugiej połowy, znów strzałem z rzutu wolnego popisał się zawodnik Wisły Płock – Cezary Stefańczyk, po którego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę. W 68 minucie spotkania Stomil miał szansę na wyrównanie. Zawodnik Wisły Płock Iliev, fatalnie wybił piłkę prosto pod nogi Karola Żwira, który uderzył jednak minimalnie obok słupka.

Jak mówi powiedzenie, niewykorzystane sytuacje się mszczą i to się sprawdziło, czego dowodem jest drugi gol, który padł w 74 minucie dla Wisły Płock. Mikołaj Lebedyński po strzale z bardzo bliskiej odległości pokonał Skibę i umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później, po fatalnym błędzie w obronie Berezovskyjego, piłkę przejęli piłkarze z Płocka i po strzale Fabiana Hiszpańskiego, bramkarz Stomilu nie miał nic do powiedzenia.  W 93 minucie szanse na strzelenie honorowego gola dla Stomilu, miał Michał  Trzeciakiewicz  jednak piłka trafiła w słupek. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 0:3.

Stomil Olsztyn 0:3 (0:1) Wisła Płock

Bramki: Cezary Stefańczyk 33, Mikołaj Lebedyński 74, Fabian Hiszpański 77

Stomil Olsztyn: Stomil: 82. Piotr Skiba – 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki – 12. Michał Trzeciakiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 4. Igor Skoba, 22. Roman Maczułenko, 8. Piotr Głowacki – 19. Łukasz Jamróz, 24. Karol Żwir

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Bielewski, 23. Paweł Magdoń, 2. Patryk Stępiński, 3. Maciek Kostrzewa, 18. Piotr Wlazło, 7. Krzysztof Janus, 16. Fabian Hiszpański, 41. Dimitar Iliew, 10. Piotr Ruszkul