Próbowali wymusić milionowy haracz od olsztyńskiego przedsiębiorcy. Zostali zatrzymani

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/fot.policja.pl

Milion złotych od lokalnego biznesmena próbowały wymusić cztery osoby zatrzymane przez policjantów olsztyńskiego Centralnego Biura Śledczego Policji przy wsparciu antyterrorystów z KWP i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wśród zatrzymanych jest obywatel Rosji, który groził wielokrotnie ofierze i skonstruował „koktajl mołotowa” by ją wystraszyć. Zarówno on jak i trzech Polaków (w tym kobieta) usłyszeli zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Centralne Biuro Śledcze Policji w Olsztynie przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie prowadzi śledztwo dotyczące usiłowania wymuszenia rozbójniczego na jednym z olsztyńskich przedsiębiorców. Jak ustalili policjanci cztery osoby próbowały zmusić lokalnego biznesmena do wypłaty miliona złotych. Jeden z zatrzymanych przez policjantów mężczyzna – obywatel Rosji – wielokrotnie groził swojej ofierze. Mężczyzna posunął się do podłożenia „koktajlu mołotowa” pod domem przedsiębiorcy w celu spotęgowania gróźb.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość osób, które stały za próbą wymuszenia rozbójniczego. Pozostawało ich zatrzymanie. Przy współpracy z olsztyńskimi antyterrorystami i strażnikami granicznymi najpierw zatrzymali obywatela Rosji, a kilka godzin później pozostałe trzy osoby, w tym kobietę. Wszyscy byli kompletnie zaskoczeni w chwili zatrzymania.

Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli podczas przeszukań: telefony, sprzęt komputerowy, gotówkę wartościowe przedmioty o łącznej wartości około 105 tys. złotych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, a prokurator zdecydował o dozorach policji, poręczeniach majątkowych i zakazie opuszczania kraju w stosunku do obywateli Polski. Wobec głównego sprawcy Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Obecnie policjanci ustalają czy podejrzani mieli udział w podobnych przestępstwach na szkodę innych osób.

kom. Agnieszka Hamelusz

Źródło: policja.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego