Prezydent Olsztyna przekazał 200 tys. zł. na zakup nowych radiowozów

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. KMP Olsztyn

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podpisał porozumienie dotyczące dofinansowania zakupu nowych radiowozów przeznaczonych dla Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na ten cel z miejskiego budżetu zostanie wygospodarowanych 200 tys. zł.. W projekcie 50/50, druga połowa pieniędzy niezbędnych na zakup siedmiu policyjnych pojazdów zostanie pozyskana z budżetu Komendy Głównej Policji.

We wtorek, 17 lipca podczas specjalnej konferencji w CRS Ukiel, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podpisał z Komendantem miejskim Policji w Olsztynie insp. Piotrem Zabuskim porozumienie na zakup nowych radiowozów. Dzięki przekazanym środkom (200 tys. zł) olsztyńska komenda wzbogaci się o nowych siedem pojazdów służbowych.

Dzięki przekazanym pieniądzom i planowanym zakupie nowych radiowozów Olsztyn będzie jeszcze bezpieczniejszy. To nie pierwszy raz, kiedy miasto wspiera olsztyńską jednostkę szczególnie poprzez kupno niezbędnego sprzętu. Olsztyńska komenda ze środków otrzymanych od Prezydenta Olsztyna wzbogaciła się m.in. o nowe komputery, smartfony czy psy służbowe. Tym razem będą to pojazdy służbowe przeznaczone do wydziałów:

  • samochód osobowy typu SUV w wersji nieoznakowanej (Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu);
  • samochody osobowe małolitrażowe (3 szt.) w wersji oznakowanej (Posterunki Policji w Olsztynie);
  • samochód osobowy małolitrażowy w wersji nieoznakowanej (Wydział Do Walki z Przestępczością Narkotykową);
  • samochody osobowe (2 szt.) w wersji nieoznakowanej (Wydział Do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydział Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu).

– Wszyscy mamy świadomość, że takie wsparcie jest bardzo potrzebne – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Chcąc mieszkać w bezpiecznym mieście, musimy wspierać służby odpowiedzialne za porządek. Nie mam wątpliwości, że kupno aut wesprze mundurowych w ich codziennej pracy.

– Nowe pojazdy zdecydowanie usprawnią działania funkcjonariuszy, dzięki czemu będą oni mogli sprawniej zadbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – przyznaje Komendant Miejski Policji, insp. Piotr Zabuski. – Zakup radiowozów bez wątpienia pomoże sprawniej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy i przyczyni się do zwiększenia liczby patroli.

Podpisaniu porozumienia towarzyszył pokaz psów służbowych: Aresa i Lego do których zakupu również dołożyło się miasto Olsztyn. Gmina Olsztyn dołożyła do ich zakupu 16 tys. złotych. Tuż po prezentacji psy musiały szybko pojechać na Dworzec PKP w Olsztynie, gdyż policjanci dostali informację o podejrzanym pakunku. Jak się okazało – na szczęście – była to tylko pozostawiona walizka z ubraniami.

Źródło: KMP Olsztyn/UM Olsztyna/własne

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu