Premiera technologii blockchain w turystyce Warmii i Mazur

- Kategoria: Wiadomości
0

Mikołaj Kopernik dokonał przełomowego odkrycia, którego wpływ na dzieje ludzkości jest niekwestionowalny. Oddając hołd wielkiemu uczonemu, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego równie odważnie podszedł do promocji dziedzictwa Kopernika. Urzędnicy marszałka województwa jako pierwsi w Polsce do promocji walorów turystycznych Warmii i Mazur wykorzystują technologię blockchain. W sobotę 15 czerwca w olsztyńskim planetarium o godz. 12 odbędzie się oficjalna premiera projektu.

Samorząd regionu Warmii i Mazur w dzień 546. urodzin Mikołaja Kopernika wygenerował okolicznościowy token CoperniCoin. W sobotę 15 czerwca oficjalną premierę w Olsztynie ma cały system promocji Szlaku Kopernikowskiego wraz z platformą wymiany tokenu na nagrody rzeczowe.
— Czujemy się zobowiązani do odważnych kroków w kontekście naszego Wielkiego Uczonego, znanego przecież w każdym zakątku świata — mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. —z Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach przybliża do jego dziedzictwa i promuje nasz region – w końcu to tu, na Warmii, Mikołaj Kopernik spędził ponad połowę życia i dokonał swoich odkryć.

To nowatorskie przedsięwzięcie rozpocznie nową erę promocji dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznych. Nikt w Polsce nie stosował technologii blockchain do tego rodzaju działań. Blockchain od kilku lat realnie zmienia świat, a według prognoz wielu ekspertów, rozwiązania oparte o tę technologię mogą znacząco wpłynąć nie tylko na świat technologii, ale też na funkcjonowanie instytucji publicznych, finansowych, państw i polityki.

— Emisję tokenu okolicznościowego CoperniCoin oparliśmy o platformę Waves — mówi Maciej Bułkowski, dyrektor departamentu społeczeństwa informacyjnego w urzędzie marszałkowskim województwa warmińsko-mazurskiego, który nadzoruje projekt. — Braliśmy pod uwagę wiele czynników, min. związanych z kosztem obsługi, stabilności oraz szybkości działania. Jednym z czynników wyboru był również „efekt ekologiczny”, ze względu na niewykorzystywanie „koparek”, które generują duże zużycie energii w celu potwierdzenia transakcji, jak w przypadku innych rozwiązań.

CoperniCoin będzie jednym z elementów agregujących wiele obszarów związanych z promocją atrakcji turystycznych regionu. Będzie go można zdobyć podczas różnego rodzaju aktywności: udział w eventach poświęconych Kopernikowi, aktywność w mediach społecznościowych, udział w konkursach itp. W dalszej kolejności możliwa będzie wymiana zgromadzonych CoperniCoinów na nagrody rzeczowe. Do programu mogą włączać się przedsiębiorcy i instytucje. Wówczas możliwe będzie szerokie zaoferowanie turystom i mieszkańcom zniżek na atrakcje, usługi noclegowe czy gastronomiczne.

15 czerwca podczas finału Konkursu Informatycznego „Szlakiem Mikołaja Kopernika”, który odbędzie się w Olsztyńskim Planetarium, zostanie opublikowana platforma Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach szlakkopernikowski.pl wraz z platformą wymiany tokenu okolicznościowego CoperniCoin. Tym samym finalistom konkursu i osobom, które przesłały swojej dane niezbędne do dokonania transferu, zostaną przekazane pierwsze tokeny, które na platformie copernicoin.pl będą mogły je wymienić na nagrody rzeczowe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne