Prawie 7 000 gimnazjalistów z województwa warmińsko-mazurskiego w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”

- Kategoria: Ciekawostki
0

6 edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo” po raz kolejny cieszy się niebywałym zainteresowaniem szkół gimnazjalnych! Tempo rejestracji gimnazjów w tej edycji jest rekordowe! W samym tylko warmińsko-mazurskim jak do tej pory swój udział zgłosiło aż 116 nauczycieli z 116 szkół – łącznie w inicjatywę zaangażowanych jest prawie 7 000 uczniów.

Warmińsko-mazurskie gimnazja

W poprzedniej, 5 edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” udział wzięły 141 szkoły z całego województwa warmińsko-mazurskiego, a jedno z nich zostało również zwycięzcą konkursu realizowanego w ramach akcji. Gimnazjaliści z Barcian wykazali się dużym zaangażowaniem podczas tworzenia konkursowego Wydarzenia Społecznego w swoich szkołach, co przyczyniło się do niebywałego sukcesu i promocji dla całego regionu. W tym roku program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” ponownie zagościł w warmińsko-mazurskich gimnazjach. Duże zainteresowanie 6 edycją odzwierciedlają statystyki. 116 nauczycieli z 116 szkół będzie przekazywało wiedzę z zasad zdrowego żywienia i ciekawostek kulinarnych prawie 7 000 uczniom.

Jak to wygląda w skali Polski? Łącznie do akcji zgłosiło się już 2 820 nauczycieli, którzy przeprowadzą lekcję dla 161 185 uczniów! Oznacza to, że w akcję zaangażowało się już 2 887 szkół.

Zgłoś! Edukuj! Wygraj!

Warmińsko-mazurscy nauczyciele, którzy pragną poszerzyć edukację żywieniową swoich uczniów powinni wypełnić formularz na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Po rejestracji, otrzymają bezpłatne materiały dydaktyczne stworzone we współpracy z ekspertami ─ dietetykami i kucharzami. Zestaw edukacyjny pozwala przeprowadzić lekcje żywieniowe i kulinarne w wielu klasach i może być wielokrotnie wykorzystywany. Ważnym elementem 6 edycji akcji jest również konkurs, w którym można wygrać cenne nagrody. Polega on na zorganizowaniu i zgłoszeniu Wydarzenia Społecznego, które będzie nawiązywało do idei programu.

Organizatorzy czekają na prace konkursowe do 30 kwietnia 2016 roku. nadesłanych zgłoszeń konkursowych Jury wybierze pięć najciekawszych. Poprzednie edycje pokazują, że Wydarzenia Społeczne organizowane przez szkoły są jednym z najciekawszych momentów całego programu! Duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli zostało odzwierciedlone w kreatywnych projektach, które swoim zakresem wielokrotnie wybiegały poza mury szkolne. Happeningi angażowały również społeczności lokalne, których mieszkańcy z dużym zaciekawieniem zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Łączna ilość wszystkich Wydarzeń Społecznych w poprzedniej edycji wynosiła aż 698, co przełożyło się na ponad 135 000 ich uczestników!

Co można wygrać?

Na najlepszych, jak co roku czekają wspaniałe nagrody. W finale akcji organizatorzy odwiedzą 5 najlepszych szkół, w których kucharz i dietetyk programu przeprowadzą warsztaty kulinarne. Młodzież będzie miała także wyjątkową okazję, aby osobiście poznać jednego ze swych idoli, Blowa – znanego vlogera, który patronuje programowi.

Ponadto 40 zwycięskich klas otrzyma dla swoich szkół zestawy sprzętów kuchennych. Piętnastu najbardziej zaangażowanych nauczycieli będzie miało okazje wygrać dla swoich szkół laptop w ramach Programu Ambasadorskiego, który jest nowością w programie „Żyj smacznie i zdrowo”. Program ten polega na przeprowadzeniu m.in. 3 lekcji w klasach z zakresu zdrowego trybu życia i racjonalnego odżywiania na podstawie scenariuszy z dowolnej edycji programu. Nauczyciele, którzy wykażą się ponadprzeciętnym podejściem do tematu, udokumentują swoje działania w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl, mają szansę zostać wyróżnionym Ambasadorem.

6 edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo” została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Rektora SGGW oraz Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Źródło: mat. prasowe

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus