Pracowity weekend olsztyńskich policjantów

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

W miniony weekend olsztyńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. W pierwszym przypadku do wyeliminowania potencjalnego drogowego zabójcy przyczyniła się wzorowa postawa olsztyńskich strażaków, którzy widząc, że kierujący skodą jest nietrzeźwy, zabrali mu kluczyki od pojazdu i wezwali służby. W drugim przypadku mający blisko 1,5 promila alkoholu kierujący volkswagenem doprowadził do zdarzenia drogowego. Tego samego dnia olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 23-latka jadącego motorowerem „wężykiem” w centrum miejscowości. Wszyscy trzej za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj (17.05.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów, świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji zgłaszających wynikało, że kierujący pojazdem marki Skoda Octavia przyjechał na parking placówki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie. Kiedy strażacy podeszli do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Ponadto mężczyzna próbował odjechać z miejsca, co uniemożliwili mu świadkowie zabierając kluczyki ze stacyjki i wezwali na miejsce służby. Po chwili przyjechał policyjny patrol, który zatrzymał mężczyznę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, bo jak się okazało, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 43-latek był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 16 dni pozbawienia wolności.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Nie uniknie on również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. 43-latek został już przewieziony do aresztu śledczego.

W ubiegłą sobotę (16.05.2020) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w m. Klebark Mały w pobliżu ogrodów działkowych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący osobowym volkswagenem podczas wykonywaniu manewru cofania najechał na zaparkowany pojazd marki Seat. Policjanci po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali 56-latkowi prawo jazdy.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w m. Sząbruk zauważyli motorowerzystę, który jechał całą szerokością drogi. Funkcjonariusze zaraz po zatrzymaniu potwierdzili swoje przypuszczenia, 23-latek był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. Obaj kierujący odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źróło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po