Prace ziemne na terenie Parku Centralnego wciąż trwają

- Kategoria: Wiadomości
0

Prace ziemne na terenie Parku Centralnego wciąż trwają. Obecnie wykonanych jest 5600 m2 podbudowy oraz 2500 m2 nawierzchni ścieżek rowerowych i pieszych. W całości zrealizowana jest kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć gazowa i wodociągowa. Ukończenia wymagają branże elektryczna i telekomunikacyjna.

Obecnie na placu budowy układana jest nawierzchnia na ścieżkach rowerowych, placach manewrowych i łącznikach deptaków. Wykonawca inwestycji kontynuuje roboty związane z umacnianiem wylotów wody deszczowej do rzeki Łyny. Dodatkowo niebawem zakończą się prace związane z wykonaniem tzw. kieszeni pod ławeczki. Obecnie montowane jest zbrojenie przyczółków mostków. Niebawem powinny zakończyć się prace związane z wstawianiem fundamentów pod słupy oświetleniowe.

Inwestycja określana jako „Park Centralny” zlokalizowana jest w centralnej części miasta Olsztyna na terenach zlokalizowanych bezpośrednio nad rzeką Łyną – od mostu w ciągu ulicy Seweryna Pieniężnego do mostu w ciągu ulic Pstrowskiego i Niepodległości. Zajmuje obszar ok.13 ha. Główne przeznaczenie terenu to park rekreacyjny dla ludności wykorzystujący naturalne walory krajobrazowe i przyrodnicze terenu – zaprojektowany w tzw. stylu angielskim.

W założeniach parku przyjęto różne formy rekreacji i wypoczynku z przewagą form wypoczynku biernego i spokojnego (kontemplacja przyrody z elementami poznawczymi, enklawy spokoju dla miasta, duże obszary trawiaste do wypoczynku biernego, miejsca siedzące w układzie tarasowym zlokalizowane głównie nad brzegiem rzeki Łyny, ścieżki spacerowe i rowerowe itp.)

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i mazury na lata 2007-2013.

Źródło: UM Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne