Poznaliśmy „Podwórka z Natury 2021”

- Kategoria: Wiadomości
0

Przed nami kolejny etap tegorocznej edycji programu „Podwórka z Natury”. Przeobrażenia będą przechodzić trzy miejsca, wybrane spośród zgłoszonych przez mieszkańców.

Piąta już edycja programu właśnie wchodzi w fazę realizacji. W tym roku rekrutacja była trochę dłuższa i bardziej szczegółowa.

– Chcieliśmy przed wyborem podwórek poznać społeczności zamieszkujące w ich sąsiedztwie, ich preferencje i oczekiwania – wyjaśnia dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz. – W tym celu, wspólnie z Towarzystwem Miłośników Olsztyna, przeprowadziliśmy badanie ankietowe, które pozwoliło nam ocenić jak bardzo mieszkańcy chcą zmienić swoje podwórko w  zielone miejsce spotkań i rekreacji.

Mieszkańcy pięciu zgłoszonych podwórek wypełnili i przekazali z powrotem 60 ankiet. Na ich podstawie, a także sprawdzenia możliwości realizacji programu w tych przestrzeniach, wybrane zostały trzy lokalizacje:

  • przy ul. Jagiellońskiej 51,
  • w narożniku ulic Ratuszowej i Marii Curie – Skłodowskiej,
  • przy ul. Mazurskiej.

– Każde z podwórek jest inne i każde z nich ma swoje problemy, które będziemy starali się rozwiązać wspólnie z mieszkańcami – mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. – Teraz do pracy zabierają się studenci kierunku Architektura Krajobrazu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, którzy będą inspirować, a następnie pomagać mieszkańcom w zaplanowaniu zmian we wskazanych przez nich przestrzeniach.

Podobnie jak w poprzednich latach, z budżetu Olsztyna na realizację prac na podwórkach przeznaczonych zostanie 60 tys. zł. Te pieniądze można wykorzystać na nasadzenia, elementy małej architektury, a także inne elementy wystroju przestrzeni, np. murale, rzeźby, instalacje artystyczne.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne