Na sygnale

Poważna kolizja w centrum Olsztyna

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ul. Pieniężnego i Pl. Jedności Słowiańskiej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca volkswagenem wjechała na czerwonym świetle na skrzyżowanie i doprowadziła do zderzenia się łącznie 5 aut. Kobieta za swoje zachowanie wkrótce odpowie przed sądem. Apelujemy o ostrożność za kierownicą.

Wczoraj (30.12.2019) doszło do poważnego zdarzenia drogowego w centrum Olsztyna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobowym volkswagenem jadąc ul. Pieniężnego nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i uderzyła w wyjeżdżającą z Pl. Jedności Słowiańskiej osobową toyotę, następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z osobowym volvo, które uderzyło w skodę, a ta w kolejne auto – osobową toyotę. Do szpitala trafiły dwie osoby. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że wszyscy kierujący zaangażowani w zdarzenie byli trzeźwi.

Policjanci w związku ze spowodowaniem przez 27-latkę kierującą osobowym volkswagenem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*