Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński. Kierowca ciężarowej scanii wykonując manewr wyprzedzania potrącił rowerzystę. 56-letni mieszkaniec gminy z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy. Ruch w miejscu zdarzenia przez ponad dwie godziny odbywał się wahadłowo.

Wczoraj (23.05.2018) przed godz. 15:00 policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty. Do zdarzenia doszło na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński w okolicach miejscowości Kraszewo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, kierujący ciężarową scanią podczas manewru wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności i najechał na tylne koło jadącego przed nim roweru trójkołowego. Rowerzysta wpadł do rowu. Z ogólnymi obrażeniami ciała 56-latek został przetransportowany do szpitala w Bartoszycach.

Kierowca scanii, mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego był trzeźwy. Policjanci zatrzymali 35-letniemu kierowcy prawo jazdy. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały ponad 2 godziny. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się