Potrącenie pieszego na ul. Jagiellońskiej

- Kategoria: Na sygnale
1

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia do którego doszło w miniony weekend na osiedlu Podleśna w Olsztynie i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę (16.01.2022r.) około godz. 16:00 na ul. Jagiellońskiej w Olsztynie. Według wstępnych ustaleń kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa osobom znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrącił jedną z nich. Młoda kobieta została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.29- letni kierowca opla był trzeźwy. Za tak rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Sporządzili również dokumentację, która trafi do sądu. To tam podjęta zostanie decyzja o dalszym losie mężczyzny.

Kierowco!

Każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Oznacza to, że należy zwolnić, obserwować otoczenie i ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku ale zatrzymał się przed pasami w celu udzielenia pierwszeństwa pieszym.

A piesi?

Pamiętajmy, że osoby piesze oprócz uprawnień mają również szereg obowiązków. Od czerwca br. obowiązują nowe przepisy kodeksu drogowego, które zabraniają pieszym korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych. Niezależnie od okoliczności należy zawsze zachować szczególną ostrożność i pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania!

Odblask to nie obciach!

Niezmiennie apelujemy do wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego by korzystali z elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym ale również w mieście. Nawet niewielkie odblaski kilkukrotnie zwiększają naszą widoczność i dają kierowcy czas na reakcję. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno- zimowym!

Źródło: KMP Olsztyn

 

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Mieszkaniec jagiellońskiej

    Ogółem jeśli opel jechał z wrocławskiej na swoim zielonym świetle, to piesi szli przez pasy na czerwonym świetle – widać z resztą jak migają przyciski dla pieszych do włączania świateł. Więc z jednej strony kierowca pojechał na pamięć, że ma bezkolizyjnie, ale i piesi popełnili wykroczenie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się