Potrącenie pieszego na al. Wojska Polskiego

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło czwartek (09.12.2021r.) około godz. 20:00 na al. Wojska Polskiego w Olsztynie. Według wstępnych ustaleń kierujący seatem 20- latek najechał na przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 62- latka. Mężczyzna trafił do szpitala.

Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Jak się okazało młody kierowca seata posiadał prawo jazdy od niespełna 4 miesięcy. Niestety, z uwagi na charakter zdarzenia i doprowadzenie do tak niebezpiecznej sytuacji policjanci zatrzymali jego dokument a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci apelują

Przejścia dla pieszych to miejsca w których piesi powinni móc czuć się bezpiecznie. W okolicach „pasów” kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do groźnego zdarzenia drogowego, skutkującego poważnymi konsekwencjami dla wszystkich jego uczestników.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po